Yoga, Hindistan kaynaklı fiziksel, ruhsal ve zihinsel disiplinleri tarif etmek için kullanılan Sanskrit dilinde bir kelimedir. Yoga’nın kelime anlamı, “birleşme, bütünleşme” olarak bilinmektedir. Yani kişinin bedensel, ruhsal ve zihinsel açıdan bütünlüğünü ifade eder. Yoga, pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihin ve ruhta sükunete ulaşmayı sağlamaya çalışır. Fiziksel olarak uygulansa da sağladığı faydalar zihinsel ve ruhsal etki gösterir.

Yoganın temel unsurlarından olan “asanalar, meditasyon, kriya’lar, nefes çalışmaları”yla, tam da kelime kökenine uygun olarak, ruh-zihin-beden bütünlüğünün sağlanması amaçlanır. Yoga yapmaya başlamak, zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak bir çeşit “iyileşme, güçlenme, arınma sürecine” girmek demektir.

Kendimizi olduğumuz gibi kabul etmenin, en güzel yollarından biridir. Beden esnedikçe güçlenir, güçlendikçe hafifler ve kendi gerçeğine ulaşır. Fiziksel olarak yoga da yapılan tüm çalışmaların, yaşamda bir anlamı; iyileştirici ve geliştirici özelliği vardır. Yogayı herkes yapabilir, tek ihtiyacın bedenin.

Gaia da Yoga kursu oluşan grubun dinamiklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak farklı teknikler ve uygulamalar yapabilmektedir. Grup çalışma saatleri uymayanlar, iletişime geçerek özel seanslarla ilgili bilgi alabilirler. Anadolu yakası’nda yoga yapmak isteyen herkesi bekliyoruz!