Temel Şeker

Eczacı / Danışman

1991 yılında eczacılık fakültesini bitirdiğimde benim için sistem çok basitti; insanlar hastalanır, doktora gider, hastalıkları teşhis edilir, bu teşhis doğrultusunda ilaçları reçete edilir, bu ilaçlar kendisine en iyi ve en uygun olacak şekilde bir eczacı tarafından hazırlanır ve verilir. Hasta ilaçlarını alır, iyileşir…

Her şeyin bu kadar basit olduğu bir sistemde, kendime zor olan  yolu seçtim; yaklaşık 12 sene boyunca yerli ve yabancı ilaç şirketlerinin pazarlama ve satış bölümlerinde çalıştım. Birçok ilacın dünyada tedavide ilk kez kullanıldıkları zamanlara tanıklık edip, bu ilaçların Türkiye’deki lansmanlarını yaptım. En üst seviyede araştırmacı ve işinin en iyisi doktorlarla tanıştım, beraber çalışma fırsatı buldum. Fakat işin bu kadar basit olmadığını hastalarla birebir temas kurduğum eczane eczacılığı sırasında öğrendim. Aslında tek başına tam bir şifa sağlayan çok az ilaç ve  tıp yöntemi vardı. Birçok kronik hastalığın tedavisi yoktu. Sadece semptomlar ortadan kaldırılıyordu. 10 sene boyunca o çok güvendiğim sistem içinde tedavi alan hastaların yavaş yavaş daha kötüye doğru gittiklerini bizzat gözlemledim.

Transformal Nefes eğitimi ve koçluk tam da bu dönemde bana bir can simidi gibi yardımcı oldu. Hem düşüncelerimi hem de hayattaki amacımı değiştirdi. Farklı şifa yöntemlerine güvenmeme, bu yöntemleri anlamama ve öğrenmeme yardımcı oldu. Bu yöntemler hakkındaki bilgim gün geçtikçe arttı ve artık hem yurt içi hem de yurt dışında aldığım eğitimler sayesinde modern tıp uygulamalarını destekleyen ve onları tamamlayan farklı uygulamalar hakkında danışmanlık yapmaya başladım.

Bu bütünleyici tedavi yöntemleri arasında danışmanlık yapmaya başladım.

 

 

 

Eğitmenlerimiz

Her biri kendi branşında ileri seviyede olan ve şifa süreçlerini kalpten yürüten eğitmenlerimiz.

Nilgül Tavsel
Gaia Bütünsel Yaşam Merkezi Kurucu
Nur Üner
Psikolog
Ebru Ersezen Kuşcu
Bütünsel Beslenme Eğitmeni
Alara Malaz
İyi Yaşam Koçu
Nihan Altuğ
Yoga ve Pilates Eğitmeni
Sema Özyurt
T’ai Chi Eğitmeni
Temel Şeker
Eczacı / Danışman
Bilge Akçay
Astrolog
Zulal Özen
Mindfulness Meditasyon ve Yoga Egitmeni
Buğra Oygur
Mindfulness Eğitmeni
Müge Önsipahioğlu
Reiki Master & Ses ve Nefes uygulayıcısı
Sezin Uğurluoğlu
Şamanik Enerji Uygulayıcısı
Esma Baysoy
İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti