Temel Şeker

Ecz / Homeopati Danışmanı

1991 yılında eczacılık fakültesini bitirdiğimde benim için sistem çok basitti; insanlar hastalanır, doktora gider, hastalıkları teşhis edilir, bu teşhis doğrultusunda ilaçları reçete edilir, bu ilaçlar kendisine en iyi ve en uygun olacak şekilde bir eczacı tarafından hazırlanır ve verilir. Hasta ilaçlarını alır, iyileşir…

Her şeyin bu kadar basit olduğu bir sistemde, kendime zor olan  yolu seçtim; yaklaşık 12 sene boyunca yerli ve yabancı ilaç şirketlerinin pazarlama ve satış bölümlerinde çalıştım. Birçok ilacın dünyada tedavide ilk kez kullanıldıkları zamanlara tanıklık edip, bu ilaçların Türkiye’deki lansmanlarını yaptım. En üst seviyede araştırmacı ve işinin en iyisi doktorlarla tanıştım, beraber çalışma fırsatı buldum. Fakat işin bu kadar basit olmadığını hastalarla birebir temas kurduğum eczane eczacılığı sırasında öğrendim. Aslında tek başına tam bir şifa sağlayan çok az ilaç ve  tıp yöntemi vardı. Birçok kronik hastalığın tedavisi yoktu. Sadece semptomlar ortadan kaldırılıyordu. 10 sene boyunca o çok güvendiğim sistem içinde tedavi alan hastaların yavaş yavaş daha kötüye doğru gittiklerini bizzat gözlemledim.

Transformal Nefes eğitimi ve koçluk tam da bu dönemde bana bir can simidi gibi yardımcı oldu. Hem düşüncelerimi hem de hayattaki amacımı değiştirdi. Farklı şifa yöntemlerine güvenmeme, bu yöntemleri anlamama ve öğrenmeme yardımcı oldu. Bu yöntemler hakkındaki bilgim gün geçtikçe arttı ve artık hem yurt içi hem de yurt dışında aldığım eğitimler sayesinde modern tıp uygulamalarını  destekleyen ve onları tamamlayan farklı uygulamalar hakkında danışmanlık yapmaya başladım.

Bu bütünleyici tedavi yöntemleri arasında danışmanlık yaptığım  ve en çok tercih ettiğim yöntem Homeopati.

Homeopati Derneği tarafından verilen 3 yıllık eğitimin ardından sertifikamı aldığım Medipol Üniversitesi’ndeki  dersler, Yunanistan ve Hindistan’da dünya çapındaki hocalarımla katıldığım kurslar ve eğitimler sonrasında insanlara yardımcı olma fırsatım oldu.

HOMEOPATİ:

Homeopati bütün dünyada en çok bilinen etkili ve güvenilir bütünleyici bir tedavi sistemidir. Dr. Hahnemann tarafından bulunan bu tedavi sitemi 200 yıldan beri modern tıbbın çaresiz kaldığı hastalıklar da dahil olmak üzere birçok alanda hızlı, kalıcı ve ucuz bir destek sağlamaktadır. Avrupa’dan başlayarak Amerika, Asya ve diğer kıtalarda da yaygın bir biçimde kullanılmasına rağmen homeopatinin ülkemize girişi biraz geç olmuştur.

İnsanın özünü anlamaya ve onun bütün rahatsızlıklarını tedavi etmeye yönelik holistik bir tıp sistemi olan homeopatinin yan etkisi ve zararı yoktur. Bu nedenle çocuklarda ve hamilelerde bile güvenle kullanılabilir.

Kısaca “acı çekmeden tedavi” veya “benzerin benzeri tedavisi” diyerek de iki cümle ile homeopatiyi tanımlayabiliriz. Homeopati uygulaması her türlü yaşam alışkanlığınız, hastalıklarınız ve hatta size gereksiz gelebilecek standart sorular ile sizinle yapacağımız yaklaşık 2,5 saatlik bir görüşme ile başlar. Bu görüşmenin değerlendirilmesi  ve takip görüşmeleri ile devam eder. Bu kadar kolay ve zahmetsiz bir bütünleyici tedavi danışmanlığından faydalanmak için bize başvurabilirsiniz.

Homeopati danışmanlığının yanı sıra beraberinde ya da tek başına Schussler Tuzlarıyla da bütüncül tedavi yaklaşımına yardımcı oluyorum.

SCHUSSLER TUZLARI:

Schussler tuzları yaşamın her döneminde gerekli olan, yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayan, sağlığımızı olumlu yönde etkileyen mineral maddelerdir.

Bu mineral tuzlar 130 yıl önce Alman doktor Wilhelm Heinrich Schussler tarafından keşfedilmiştir. Alman bir homeopat doktor olan Schussler krematoryumlarda insan dokuları üzerinde yaptığı çalışmalarla insan yaşamı açısından çok önemli olan bu mineral tuzları bulmuş, her dokuda oldukça fazla bulunan tuzların hangi dokulara özel olduğunu bularak dokuların sağlıklı şekilde yaşayabilmesini keşfetmiştir. Dr. Schussler hastalarında kolay kullanılacak ve hastaların acı çekmeden kolaylıkla uygulayabileceği bir tedavi metodunu bulmaya çabalamıştır. Homeopati bilgisinden dolayı bu mineral ve tuzları özel dilüsyon ve formlarda üreterek doğru dozajdaki mineral yoğunluğunu sağlamayı başarmıştır.

Beden, ruh ve zihninizin birbiriyle uyum içinde ve sağlıklı olamadığı durumlarda ihtiyacınız olan farklı bir yaklaşım ise gelin tanışalım.

Eğitmenlerimiz

Her biri kendi branşında ileri seviyede olan ve şifa süreçlerini kalpten yürüten eğitmenlerimiz.

Nilgül Tavsel
Gaia Butunsel Yaşam Merkezi Kurucu
Nur Üner
Psikolog
Ebru Ersezen Kuşcu
Sağlıklı Yaşam Eğitmeni
Alara Malaz
Biorezonans ve Biofeedback Terapisti
Nihan Altuğ
Yoga ve Pilates Eğitmeni
Sema Özyurt
T’ai Chi Eğitmeni
Temel Şeker
Ecz / Homeopati Danışmanı
Bilge Akçay
Astrolog
Yaprak Aslanefe
Mindfulness Meditasyon ve Yoga Egitmeni
Müge Önsipahioğlu
Reiki Master & Acutonics uygulayıcısı
Sezin Uğurluoğlu
Şamanik Enerji Uygulayıcısı
Esma Baysoy
İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti