Sema Özyurt

T’ai Chi Eğitmeni

1970 Yılında İstanbul’da doğdum. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Moda Tasarımı eğitimi aldım. 1991 den 2011 yıllına kadar aktif olarak çalıştığım 30 sene içinde moda sektöründe, tasarımcı ve yönetici olarak yer aldım. 2008-2011 yılları arasında İstanbul Moda Akademisi’nde mesleki bilgilerimi ve tecrübelerimi öğrencilerimle paylaşma olanağı buldum.

2000’li yılların başlarında tasarım anlayışına yönelik farklı bir bakış açısına sahip olmaya başlamıştım. Bir yandan model uygulamalarında daha sade, işlevsel ve kaliteli tasarım ilkelerinin birleştiği projelere imza atarken, diğer yandan Gürcü Şaman’larından olan değerli hocam Maia Tsklauri (Moskova Üniversitesi Biyokimya bölümü mezunudur)  ile yoga ve bütünsel sağlık çalışmaları yapıyorduk. Bu birliktelik uzun yıllar devam etmiş ve bu tanışıklığın en güzel hediyesi olan T’ai Chi’ye ulaşmama vesile olmuştur. Aynı stüdyoda 2005 senesinde Tai Chi Chuan çalışmalarının başlamasının hayatımın en büyük şanslarından olduğunu düşünüyorum.

Bu yolda bana çok büyük emeği geçen değerli ustam Süha Ertekin’dir. Kendisi ile senelere yayılan yoğun ders programları içinde Geleneksel Yang Stil Tai Chi Chuan Kısa Form (Cheng Man Ch’ing Geleneği) - Uzun Form (Yang Cheng Fu Geleneği) - Kılıç Form - Push Hands – Dalü - Baqua uygulamalarına katıldım. 2011 yılında İstanbul’a gelen Toyo-Petra Kobayashi çifti ile (Yang Stil T’ai Chi Geleneğinin son dönem temsilcileri ve Süha Ertekin’in hocaları) çalışma fırsatım oldu. T’ai Chi’nin usta çırak ilişkisine dayanan bir disiplin olduğunu söylemeliyim. İnsan bedeninin tüm katmanlarını sağaltan bu uygulamayı öğrenmeye, anlamaya ve yaşamaya katkısı ile değerli hocam Süha Ertekin’e sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Halen, bir yandan ustam ile çalışmalarım sürerken, özel ve grup dersleri vermekte, kurumsal platformlarda yer alarak Tai Chi kursu uygulamalarını aktarmaya devam etmekteyim.

Eğitimler ve Etkinliklerden bazıları:

2012 Zekeriyaköy Koperatif  Evi
2013-2014  Gau Dance Academy, Beşiktaş
2013 Shibumi Dojo, Bahariye, Kadiköy
2013-2015 Elim Sende Derneği Taksim Sıraselviler
2013 -2014 Odtümist Bahar Tanıtım–Uygulama Etkinliği
2014 Allianz Yaşam Grubu Tanıtım-Uygulama Etkinliği
2014 Kadiköy Belediyesi işbirliğiyle halka açık ücretsiz T’ai Chi Dersleri
2015 Pleon Sportivo Zen Studio, Ataşehir
2016 Final Okulları 1-8 sınıf çocukları için sabah T’ai Chi Dersleri
2017-2018  İzmir-Artvin T’ai Chi Kamp Etkinlikleri vb…

Eğitmenlerimiz

Her biri kendi branşında ileri seviyede olan ve şifa süreçlerini kalpten yürüten eğitmenlerimiz.

Nilgül Tavsel
Gaia Bütünsel Yaşam Merkezi Kurucu
Nur Üner
Psikolog
Ebru Ersezen Kuşcu
Bütünsel Beslenme Eğitmeni
Alara Malaz
İyi Yaşam Koçu
Nihan Altuğ
Yoga ve Pilates Eğitmeni
Sema Özyurt
T’ai Chi Eğitmeni
Temel Şeker
Eczacı / Danışman
Bilge Akçay
Astrolog
Zulal Özen
Mindfulness Meditasyon ve Yoga Egitmeni
Buğra Oygur
Mindfulness Eğitmeni
Müge Önsipahioğlu
Reiki Master & Ses ve Nefes uygulayıcısı
Sezin Uğurluoğlu
Şamanik Enerji Uygulayıcısı
Esma Baysoy
İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti