Esma Baysoy

İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti

İçten gelen şifaya, güce, desteğe derinlerden inanarak ve deneyimleyerek, iç alanlara açtığım kucakla Chi Nei Tsang | İç Organ Masajı ve Tok Sen Terapisti, seanslarımı destekleyici ayurvedik beslenme danışmanı,  yin yoga eğitmeni olarak bedenlerimizde bütüncül bir şifa niyetiyle iç alanlarımıza birlikte keşfe çıkmak ve şifalandırmak için çalışıyorum.

Dönüşümün ve şifalanmanın içerden başlayıp dışarıya yansıdığını deneyimledikçe manuel terapileri paylaşma isteğim giderek arttı. Kendi karın problemlerimi çözmek için çıktığım yolda, beni şifalandıran yöntemleri paylaşarak bütünün en yüksek hayrına, kolektif bilincin şifalanması için çalışıyor olmam, bu yoldaki ilerleyişimi destekleyen en büyük kaynağım. Genetik köklerimde de bu kadim bilgilerin kayıtlı olduğu Çin ve Tayland Tıbbı öğretileri olan Chi Nei Tsang Terapi eğitimlerimi çok uzun yıllardır Tayland'da yaşayan çok değerli Hocam Ali Rıza Gözlüoğlu'ndan aldım.  Kendisi şifacılığın kuşak atlayarak ilerlediğini söylediğinde neden bu öğrenme yolculuğunda olduğumu hissetmiştim bilmenin çok ötesinde bir yerde.

Yürüdüğüm yolda bedene Ayurvedik perspektiften bakmamı sağlayan pek kıymetli Hocam Ferhan Yüksel Anıkyöş ile tanışma şansım oldu ve kendisinden Ayurveda Temel Eğitimini aldım. Seanslarımı Ayurvedik beslenme önerileri ile destekleyip bedene bütüncül yaklaşmamda çok güçlü bir etkisi oldu. Vivian Menjivar ile Arvigo Masaj Terapi 1. Seviye kadın sağlığı üzerinde yoğunlaşmamı sağladı. Ve yine bedene farklı pencerelerden bakmamı sağlayan Asu Somer ve Melis Ulaş ile yin yoga hocalık eğitimim, hayatta bana her zaman öğrenci kalacağımı ve bedenimin sınırlarını anlamamda en etkili hatırlatıcım oldu.

  • Chi Nei Tsang | İç Organ Masaj Terapi 1. Seviye Eğitimi ve Asistanlığı
  • Chi Nei Tsang | İç Organ Masaj Terapi 2. Seviye
  • Tok Sen Terapi | İç Organ Masaj Terapi 3. Seviye
  • Ayurveda Temel Eğitimi
  • Arvigo Masaj Terapi 1. Seviye
  • 200 Saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimi

Bu eğitimlerimin öncesinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden bölüm birinciliği ile eğitimimi tamamlayıp çeşitli önde gelen mimarlık ofislerinde ve bireysel yürüttüğüm projelerde İç Mimar olarak çalıştım. Yine iç alanlarla çalıştığım bu alanda günümüz İç Mimari anlayışına kendimi uzak hissetmemden dolayı Doğu felsefesi olan Feng Shui'ye yöneldim.

Eğitmenlerimiz

Her biri kendi branşında ileri seviyede olan ve şifa süreçlerini kalpten yürüten eğitmenlerimiz.

Nilgül Tavsel
Gaia Bütünsel Yaşam Merkezi Kurucu
Nur Üner
Psikolog
Ebru Ersezen Kuşcu
Bütünsel Beslenme Eğitmeni
Alara Malaz
İyi Yaşam Koçu
Nihan Altuğ
Yoga ve Pilates Eğitmeni
Sema Özyurt
T’ai Chi Eğitmeni
Temel Şeker
Eczacı / Danışman
Bilge Akçay
Astrolog
Zulal Özen
Mindfulness Meditasyon ve Yoga Egitmeni
Buğra Oygur
Mindfulness Eğitmeni
Müge Önsipahioğlu
Reiki Master & Ses ve Nefes uygulayıcısı
Sezin Uğurluoğlu
Şamanik Enerji Uygulayıcısı
Esma Baysoy
İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti