Bilge Akçay

Astrolog

Astrolojik danışmanlık kararımı ilk aldığımda amacım, herkese astrolojinin bir yol haritası olabileceği bilgisini iletmek ve asıl önemli olanın doğum anımızda belirlenen haritanın, sahip olduğumuz tüm potansiyeli bize verdiğini anlatmak idi.

Doğduğumuz an ile şekillenen ve doğum haritası olarak adlandırılan harita, o an itibari ile gökyüzündeki gezegenlerin bulundukları yerlerin hesaplanmasıdır. Tüm potansiyelimizin saklı olduğu bu haritada, hayatın 12 ana yaşam alanında nasıl hareket ettiğimizi, nerelerde zorlandığımızı ve çıkış yollarımızın neler olacağının bilgileri mevcuttur. Ruhumuzun bu dünyaya geliş amacını dahi gördüğümüz doğum haritası, elimizdeki çok önemli bir anahtar işlevi görür.

Danışmanlık almak isteyen kişiler, genelde hayatlarında önemli dönüm noktalarında olan kişilerdir ve duymak istedikleri aslında bir öngörümdür. Ama astroloji ile asla tavsiye vermemeli ve kişinin seçimleri asla sınırlandırmamalıdır. Astroloji, kişiye sadece “durum” hakkında bilgi vermelidir.

Benim kişisel gözlemim ve inancım, astrolojinin yorumlama şeklinin de çok değiştiği yönündedir. Enerjilerin çok fazla konuşulduğu, incelendiği ve hatta kanıtlandığı günümüzde, ağzımızdan çıkan her cümlenin hayatımızı şekillendirdiğini düşünürsek, astroloji kişilerin seçimlerine etki edecek şekilde kullanılmamalıdır.

Kendimizden daha bilgili olduğunu düşündüğümüz kişilerin (doktor, öğretmen, psikolog, astrolog gibi) karşısına oturduğumuzda onları hipnoz içerisinde dinlediğimiz düşünülürse, astrolojik danışmanlığın, nasıl büyük bir etki yaratabileceği çok daha net anlaşılabilir.

Herkesin artık astroloji hakkında bir şeyler bildiğini düşünecek olursak, astrolojik olayların anlatılış biçimi tüm insanların hayatında çok önemli etkiler yaratıyor. Örneğin bir merkür retrosunun, felaket bir dönemmiş gibi yansıtılmasından dolayı, artık bilen bilmeyen herkes, bu dönemleri hayatının karanlık günleri olarak anıyor. Merkürün senede ortalama 23 gün geri harekette olduğu ve bunu 3-4 kere yaptığı düşünülürse, toplamda 75 gün hayatımız durduracak mıyız? Ne kadar büyük bir yanılgı… Peki diğer gezenlerin geri hareketleri, mesela Mars’ın 2 buçuk ay bu harekette olduğu düşünülürse, hayat çekilmez olabilir. Bu zamanlara felaket zamanları yerine, sadeleşme ve içe dönüşler olarak bakmak, geçmişten kalan yarım işleri tamamlama fırsatları olarak görmek daha yapıcı bir yaklaşım değil midir? Benim astrolojik danışmanlık vererek yapmak istediğim, kişilerin hayatlarındaki en karanlık noktaları dahi nasıl aydınlatabilecekleri konusunda sahip oldukları potansiyelleri göstermek ve bu ışıkları yakabilmelerine destek olmaktır.

Eğitmenlerimiz

Her biri kendi branşında ileri seviyede olan ve şifa süreçlerini kalpten yürüten eğitmenlerimiz.

Nilgül Tavsel
Gaia Butunsel Yaşam Merkezi Kurucu
Nur Üner
Psikolog
Ebru Ersezen Kuşcu
Sağlıklı Yaşam Eğitmeni
Alara Malaz
Biorezonans ve Biofeedback Terapisti
Nihan Altuğ
Yoga ve Pilates Eğitmeni
Sema Özyurt
T’ai Chi Eğitmeni
Temel Şeker
Ecz / Homeopati Danışmanı
Bilge Akçay
Astrolog
Yaprak Aslanefe
Mindfulness Meditasyon ve Yoga Egitmeni
Müge Önsipahioğlu
Reiki Master & Acutonics uygulayıcısı
Sezin Uğurluoğlu
Şamanik Enerji Uygulayıcısı
Esma Baysoy
İç Organ Masaj ve Tok Sen Terapisti