Astroloji Yorumu: Terazi ve Ekim

Romantik sonbaharın ikinci ayı olan Ekim ayında, içimizde Terazi burcunun etkisi ile hoş rüzgarlar esebilecekken, kişisel gezegenlerimizin Akrep burcuna yapacağı ziyaretler ile Ekim sonundan önce, Akrep enerjisini hissetmeye başlayacağız.

3 Ekim tarihinde iletişim ve zihin gezegeni olan Merkür, Akrep burcuna geçecek ve buradaki ziyaretinin sonunda retro hareketini yaşayacak. Bir burçta yaklaşık 3 hafta kalan Merkür, bu sefer Akrep burcunda 9 Aralık 2019 tarihine kalarak temsil ettiği konular olan zihin ve iletişimi, duygularımız ve sezgilerimiz ile deneyimleyeceğiz. Hayatımızda cevap istediğimiz konularımız hakkında gelen işaretleri daha iyi değerlendireceğiz. Zihnimiz derinliklerini keşfetmek, ruhsal konularda sohbetler daha fazla hayatımızda yer alacak. Diğer su grubu burçları olan Balıklar ve Yengeçler, kendilerini daha iyi hissedecekler.

Ekim ayı hareketle başlıyor. 3 Ekim tarihindeki Merkür geçişinden sonra 4 Ekim tarihinde hayat ile mücadelemizi temsil eden, motivasyonumuzu gösteren Mars ise uyum ve denge burcu olan Terazi burcuna geçiş yapacak.
Astrolojide her burcun bir yönetici gezegeni vardır. O gezegen yöneticisi olduğu burçta olduğu zaman gücünü ve etkisini tam olarak yansıtırken, tam karşıt burçta yer aldığı zaman, gücünü tam olarak yansıtamaz. Mars, Terazi’nin karşıt burcu olan Koç burcunun yöneticisi olduğu için, Terazi burcunda etkisini tam olarak ortaya koymakta zorlanır. 19 Kasım tarihine kadar sürecek olan Mars Terazi burcu döneminde, içimizden kabaran mücadele etme, harekete geçme isteğimizi daha uyumlu bir şekilde ortaya koymak isteyeceğiz. Bu iki farklı duygunun, bir taraftan mücadele isteği, diğer taraftan uyumlu ol baskısı, üzerimizde stres yaratabilir. Kendimizi motive ederek yeniye adım atma isteklerimizde, karşımıza gelen konularda daha sakin kalarak uzlaşmaya çalışmak, hedeflerimizde gecikmeler yaratabilir. Bu dönemde ilişkilerimize bakmak, çözüm bekleyen konularda uzlaşmacı tavır ile masaya oturmak, bize daha çok hizmet edecektir. Sonuçta 19 Kasım tarihinden sonra Mars’ın yöneticisi olduğu Akrep burcuna geçecek olması, bizi kuvvetlendireceği için, planlamalarımızı bu şekilde yapabiliriz.
Bu dönemi Teraziler daha iyi değerlendirebilirler. İçlerinden yükselen hareket isteğini ortaya koymak onlar için önemli olacak. Diğer hava grubu burçlar İkizler ve Kova burçları da Mars’ın bu döneminde geciken konularını çözmek için kullanabilirler.

Ekim ayında yaşayacağımız ikinci Akrep etkisi ise ilişkiler, uyum, şans konuları gezegeni Venüs’ün 8 Ekim tarihinde Akrep burcuna geçişi ile olacak.  Akrep burcunun tutkulu enerjisi ile Venüs’ün uyum ve estetik sağlayan etkisi bir araya gelince ilişkilerde kıskançlıklara sebep olur. Kıskançlığın üç hali vardır ; gıpta, kıskançlık ve haset. Bu duyguyu olumlu yönetebildiğimiz zaman yaşadığımız ‘gıpta’ duygusu bize daha çok hizmet eder. Siz de bakın bakalım hangi şekilde yaşıyorsunuz bu duyguyu. Venüs’ün bu dönemdeki etkisi ile kendiniz ile bu konuda çalışabilir, ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuz deneyimlerin gerçek sebeplerine inebilirsiniz.

14 Ekim saat 00:08’de Koç-Terazi hattında Dolunay yaşayacağız. Ben, Koç burcu, Biz,Terazi burcu, hattında gerçekleşecek bu Dolunay ile ilişkilerimizdeki denge konularına bakacağız.
Dolunay zamanlar, Yeni Ay döneminde hayatımızda başlayan konulara bakma ve değerlendirme zamanlarıdır. Yeni Ay zamanı başlayan konular daha ortada, daha görünür olmuştur. Geçtiğimiz Yeni Ay’ın ana teması ilişkiler olduğu için, şimdi bu dönemde ilişkilerimizdeki uyum için kendimizi ne kadar ortaya koyuyoruz ya da kendimizi ne kadar geri çekiyoruz. Dolunay zamanları gökyüzü çok aydınlıktır. Şimdi tüm konuların görünme zamanları, kenara sakladığımız her şey önümüzde ve görünür olduğu için, kafamızı çevirmek yerine, çözüm arayabiliriz.

Dolunay zamanı, gökyüzünde iki önemli etkileşim ile, bir yandan en derin konularımıza, duygularımıza bakarken, diğer yandan duygusal çözülmelerimiz destekleniyor olacak. Bu dönemde, özellikle derine inmeyi destekleyen etkiden dolayı, ilişkilere dair çözmek istediğiniz ne varsa niyet ederek çalışmalar yapmanızı öneririm. Özellikle yapılacak nefes ve meditasyon çalışmaları çok etkili olacaktır.

Ve Akrep burcu zamanı başlıyor. 23 Ekim saat 20:20. Akrep burcu, Zodyak içinde en tutkulu, en derin ve duygu dünyasını en iyi anlayan su grubundan sabit nitelikli bir burçtur. Akrep zamanlarında, duygularımızın en derinine inerek karşımıza çıkan her problemi en ince ayrıntısına kadar çözme gücüne sahip oluruz. Mistik konular, spiritüel dünya bizim için önemli hale gelir.
28 Ekim tarihinde yaşayacağımız Yeni Ay zamanı ise Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu dönemde niyet edilmesini önerdiğim konular, şifalanmaya  ve şifa için gerekli çalışmalrın karşımıza çıkması olur. Akrep büyük dönüşüm gücünden yararlanmak için, kendimizi dönüştürmek isteklerimiz ya da hayatımızda dönüşmesini itediğimiz konuları da nyet listemize yazabiliriz. Akrep Yeni Ay zamanları güçlü dönüşüm zamanlarıdır.

Ekim ayının son günü bu senenin son Merkür geri hareketinin başlaması ile bitiyor. 20 Kasım tarihine kadar sürecek bur geri hareket dönemi Akrep burcunda olacak. Merkür retro dönemlerinde içimize dönmek ve içsel değerlendirmeler yapmak önemlidir. Akrep’in derinliği ile birleşen bu dönemde her ne kadar Merkür zihin gezegeni olsa da zihnimiz ve duygularımıza beraber bakarak, neleri değiştirmek ve dönüştürmek istediğimiz ve bunlar da ne kadar başarılı olduğumuza ve başarmak için neye ihtiyacımız olduğuna bakabiliriz.

Sosyal medyada paylaş