Nisan Ayı Astroloji 2020: Nisan Ayına Bakış

     Hayatımızda önemli bir yer edecek olan bir ayı geride bıraktık ve şimdi yepyeni umutlar ile Nisan ayına başlıyoruz.

     Nisan’ın hemen başında, 3 Nisan tarihinde astrolojinin 2. iyicil gezegenlerinden şans, ilişkiler, aşk, romantizm gezegeni Venüs burç değiştirerek İkizler burcuna girecek. Bu geçiş Venüs’ün 13 Mayıs tarihinde başlayacak geri hareketini kapsayacağı için önemli ve uzun süreli bir ziyaret olacak. Peki Venüs İkizler burcunda neler diyecek? Boğa burcundaki ziyareti süresince bize mutluluğu ve huzuru,hayatın keyfini,yaşadığımız sert gezegen hareketleri içinde gücü yettiğince yansıtmaya çalışan Venüs, genelde hepimizi yeme-içme konuları ile oyaladı. İkizler burcu bilgi ve iletişim ile ilgili olduğu için şimdi ise kendimizi daha çok bilgi edinmeye ve sosyalleşmek için çözümler aramaya odaklayacağız. İzolasyonun başladığı andan itibaren kendimizi oyalamak için daha fazla diziler, filmler ile vakit geçirirken şimdi birbirimiz ile daha fazla konuşmaya başlayacağız ki bunun kendimizi sanal alemlerde uyuşturmaktansa ilişkilerimizi kuvvetlendirmek açısından daha verimli olacağı görüşündeyim. Biraz zihnimize izin verme zamanları aynı zamanda. “Ben nasıl mutlu oluyorum?” sorusunun cevaplarına ulaşmak bundan sonraki hayatımız için büyük önem kazanacak. Şimdiye kadar kendimize, dış baskılar sonucu yarattığımız dünyanın bize gerçekte ne kadar mutluluğu getirdiğini görmek için uygun zamanlar. Bir diğer önemli getirisi ise daha fazla yazıp çizeceğiz. Kendimiz ile en iyi çalışma yöntemi duygularımız, hissettiklerimiz hakkında oturup yazmak ve en derine inerek sebeplerini keşfedebilmektir. 
   

     Burada şu uyarıyı yapmak istiyorum: Venüs yapı itibari ile sosyal bir burçtur ve tüm gezegenlerin geri hareketlerinde olduğu gibi temsil ettiği konularda içe dönmemize destek verir. 13 Mayıs tarihinde geri hareketine başlaması ile birlikte içinde olduğumuz sosyal izolasyon konusunda bizi daha derinlere çekebilir ve enerjimizi düşürebilir. Bu duruma şimdiden hazırlıklı olmak adına bu durum ile ilgili hissettiğiniz tüm negatif duyguları şimdiden ortaya koyup çözümlerseniz, 13 Mayıs sonrasını daha sakin geçirebilirsiniz.Nisan ayının başında yaşayacağımız bir diğer önemli gezegen hareketi ise Kova burcunda bulunan mücadele gezegeni Mars’ın Boğa burcunda seyahat eden Uranüs ile sert bir iletişime geçmeleri olacak. Her iki gezegende hareket içeren doğal yapıları ile güvenlik ve özgürlük konularında yeni uygulamaları hayatımıza getirebilir. İzolasyonun sınırları biraz daha genişleyebilir.

     Venüs’ün İkizler burcunda başlayan serüvenine destek olacak şekilde 8 Nisan tarihinde saat 05:35’te Terazi-Koç burcu hattında Dolunay gerçekleşecek.  Bu Dolunay, dünyada yaşananların hepimize göstermeye çalıştığı “Ben ve Biz” ayrımını karşımıza getirecek. Terazi burcu ilişkiler ve biz derken, Koç burcu ise ben ve benim isteklerim der. Dolunay zamanı ufuktan Balık burcu yükseliyor ve tam yükselen üzerinde ise Neptün var. Neptün’ün olduğu yerde gerçekleri istediğimiz gibi görme ve gerçeklerden uzaklaşma ihtimali olduğunu vurgulamak isterim. Kendim ile ilişkilerimi nasıl dengede tutuyorum, kendi isteklerimi her şeyin önüne mi koyuyorum, ilişkilerde mış gibi mİ yapıyorum ?

     Uzun süredir Balık burcunda olan Merkür 11 Nisan’da Koç burcuna geçecek. Temaların birbirini destekleyerek gittiği Nisan ayında, Dolunay zamanında ortaya konan ‘Ben’ olmaktan ‘Biz’ olmaya gidiş bu sefer Merkür’ün Koç burcu ziyareti ile iletişimde kendini gösterecek. İletişimde kendini ortaya koyan Koç burcu enerjisi, haberleşme hızını arttırabilir, Koç’un hızlı yapısı karşımıza hızlı haberleşmeden doğan iletişim kazaları getirebilir. Yazdığınız mesajlara dikkat etmenizi öneririm, kullandığınız iletişim dili karşı tarafı rahatsız edebilir. Kendimizi anlatma çabasının yüksek olacağı için karşı tarafı dinlemeyi kendinize bol bol hatırlatın. Koç burcunun öncü özelliği bu dönemde internet üzerinden farklı iş kolları doğmasına ve yeni iş fikirlerinin gelişmesine de destek verecektir.

     19 Nisan tarihinde başlayacak Boğa burcu dönemi hepimizin içindeki “şimdi ne olacak” kaygılarını biraz sakinleştirerek hayatın her durumda keyifli geçebileceğini bizlere hatırlatacak. Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu sabırlı ve sebatkardır, sakince beklerken o dönemde de kendisine keyif verecek her türlü aktiviteyi hayatına alır. Mart ayı boyunca sürekli kendimizi meşgul etme çabalarımız sakinleyerek bizlere olanı biteni değerlendirme fırsatları sunacak. Ancak bu dönemde yeme-içme konularında daha fazla dikkat etmenizi öneririm.
Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ile birlikte Boğa burcunda ziyaret eden Uranüs ile etkileşime başlayacak. 26 Nisan tarihinde kesinleşecek Uranüs-Güneş kavuşumu ile bankacılık ve finans sistemlerinde yeni açıklamalar duyabiliriz. Bireysel hayatlarımızda ise aklımıza yeni fikirler gelebilir, yeni aydınlanmalar yaşayabiliriz. Kaza ihtimallerinin olabileceği bu dönemde riskli aktivitelerde bulunmamanızı öneririm. Boğa burcu ile Oğlak ve Başak burçlarının ilk haftalarında doğanlar bu süreçten daha fazla etkilenecekler.

     Nisan ayında Yeni Ay çok güzel bir günde gerçekleşiyor: 23 Nisan saat 05:26 Her ne kadar okullar kapalı ve çocuklarımız evde olsa da, evlerimizde 23 Nisan coşkusunu yaşamak ve yaşatmak Yeni Ay enerjisi ile hepimize iyi gelecek. Boğa burcu Yeni Ay’ından kendimiz için ülkemiz için ve tüm dünya için huzur ve sağlık dileyebiliriz. Yeni Ay haritasında Koç burcu yükseliyor ve Güneş ve Ay Satürn ile zorlayıcı bir etkileşim içindeler. Güvende hissetme ve güvence konularında zorlanmalar hissedebileceğimiz bu dönemde Satürn’ün her zaman için sahip olduklarımızın değerini öğretmek üzere hayatımıza etkilerini sunduğunu hatırlatmak isterim. Belki şu an kendimizi zorlu şartlar altında hissedebiliriz ama sonrasında devam etmek için alacağımız kararlara bakmak, eğer bir planlama yapmadık ise planlamalar yapmak için çalışmalara başlamak kendimizi daha iyi hissettirecektir. Hatırlatmak isterim ki sonbahar aylarında geri hareketler ile Mart ayında yaşadığımız sürecin benzerleri tekrar hayatımızda olacak ve sanki nelere karar verdiğimizi test edecekler.

     Koç burcu seyahati ile iletişim konularında bizleri biraz sabırsız hale getiren Merkür, 27 Nisan’da Boğa burcuna geçerek sakinliği hayatımıza taşıyacak. Tabii burada sakinlik güzel olabilir ama evde bu kadar zaman geçirirken internet sistemlerinin yavaşlama riski olabileceğini belirtmek isterim. Zihnimizi sakinleştirmek bizleri online sosyalleşmede daha seçici davranmaya getirebilir ve bu sayede interneti daha etkin kullanmamıza destek verebilir. Bu sürecin başından beri söylediğim şeyi burada yazımı bitirirken tekrar etmek istiyorum: lütfen biraz canınızın sıkılmasına izin verin, her gün en azından 15 dakikayı hiçbir şey yapmadan geçirin, bakalım uzun zamandır size kendini duyurmak isteyen iç sesiniz neler söyleyecek.
     Şifanın bol olduğu, hayatın tüm güzelliği ile devam ettiği güzel bir Nisan ayı diliyorum.

ASTROLOG
Bilge AKÇAY

Sosyal medyada paylaş