Kova Burcu Zamanları Başlıyor

     Güneş tutulmasının güçlü etkileri ile biten 2019, Ocak başında ki Plüto-Satürn tam birleşimi, 10 Ocak tarihindeki Yengeç-Oğlak hattındaki Ay Tutulması ile 2020 senesine de hızlı bir giriş yaptık. Kova burcu sabit nitelikli, hava elementinden bir burçtur. Yönetici gezegeni Satürn’dür. Oğlak burcunu da yöneten Satürn, Kova burcunda Oğlak’taki ciddiyetini bırakır. Yaklaşımı, bakış açısı, düşünme şekli normalin çok dışındadır. Dahi olarak anlatılan Kova için asıl tanım düşünülemeyeni düşünmek ve gerçekleştirmek daha doğru bir tanımdır.
     
     Bireysel özgürlükler Kova için çok önemlidir. Hümanist ve idealist yapısı ile içinde bulunduğu düzene ve sisteme karşı çıkabilir, her zaman kafasında çok farklı düşünceler vardır. 20 Ocak itibari ile başlayacak olan Kova burcu zamanında herkesi olduğu gibi kabul eden tarzı ve farklılıklara gösterdiği saygı ile normal anlayışın çok daha üstünde bir bakış açısına sahip olacağız. Soyut kavramların daha ön planda olacağı bu dönemde, yaratıcılık artacak, orijinal fikirler, projeler ortaya çıkacaktır. Çevre bilinci, evrensel bilinç, dünyayı sen-ben olarak değil biz olarak görme Kova’nın konuları arasındadır. 25 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, bizlere ideallerimiz, hayallerimiz konusunda yaratıcılık getirecek. Kova burcunun arkadaşlıklara verdiği önemi belirtmeden geçmemek gerekir.
     
     Her Yeni Ay, başlangıçlar, yeni tohumlar demek olduğu için, niyetleri ortaya koymak için bu zamanlarda çeşitli ritüeller yapılır.00:41’de gerçekleşecek Yeni Ay haritasına baktığımız zaman ufuktan Akrep burcu ve yöneticisi Mars, MC ile destekleyici etkileşim içinde. Kariyerimiz ile ilgili yeni ve yaratıcı niyetlerde bulunabiliriz. Uranüs’ün Yeni Ay ile yaptığı sert etkileşim, özgürlük ve bireysellik isteklerimizi abartabilir ve kendimizi gerçekleşmesi mümkün görünmeyen ütopik düşünceler içinde bulabiliriz. Buna dikkat edin ve ayaklarınızın her zaman yerde olduğuna önem verin. Astrolojide dualitenin varlığı bizlere her zaman seçimlerimiz olduğunu gösterir. Yukarıda bahsettiğim ütopya, eğer iyi yönetilebilirse bizi içinde olduğumuz konfor alanından çıkartacak gücü de verebilir. Hangisini yapacağımız özgür irademiz ile bizim kararımız olacaktır.

ASTROLOG
Bilge AKÇAY

Sosyal medyada paylaş