Astroloji Yorumlar: Eylül Ayına Bakış

3 önemli kişisel gezegenin Başak burcunda olması, Güneş’in Başak burcunda bulunması, hepimizi tam kapasite çalıştırıyor. Kışa hazırlık döneminde, sağlıklı ve organik yiyeceklerin hazırlanması bakımından büyük destek. Bu sene her zamankinden daha fazla kişiden kışlık domates hazırlıkları, turşu hazırlıkları duyuyorum. Ne güzel, hepimizin içindeki sağlıklı beden hassasiyeti artmış durumda.

Venüs’ün ve Mars’ın Başak burcunda hareketi il ilişkilerde ve hayat konularında ince ince planlamalar yaparken, Merkür’ün yöneticisi olduğu Başak burcunda bulunması, zihnimizin kıvraklığını daha fazla ortaya koyuyor.

Toprak elementinden bir burç olan Başak’ta yer alan bu 3 gezegene, diğer bir toprak grubu olan Oğlak burcunda bulunan Satürn ve Plüto’nun eşlik etmesi ile herkes madde dünyası içindeki sorgulamalar ve planlamalar ile uğraş veriyor. Her zamankinden daha fazla “şimdi ne yapacağız” soruları hayatımız yönlendiriyor konumda. Başak burcunun mükemmelliyetçi yapısı ile bizleri biraz daha iyiyi ortaya koymak adına sıkıştırıyor ve stres yaratıyor olabilir.

Yukarıda bahsettiğim romantizm ve rahatlama 14 Eylül tarihinde Merkür’ün ve Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile başlayacak. İçimizdeki sürekli “daha iyisi “ diyen sesler biraz sakinleyecek.

Merkür’ün Terazi burcu ziyareti ile iletişimde ılımlı ve yumuşak bir tarza geçerken birbirleri ile zıtlaşan taraflar arası iletişim daha çözüm odaklı olacak. 3 Ekim tarihine kadar sürecek olan bu dönemde, uzun zamandır çözüm bekleyen konularınız için harekete geçme zamanları diyebilirim. Bu ılımlı duruma Venüs’ün de eşlik etmesi ile güzellikler, uyum, estetik çok önem kazanacak. Ancak bu dönemde politik olma eğilimleri artacağı için yapacağımız sohbetlerde gerçeklerin ortaya konmasında sıkıntılar olabilir. 8 Ekim tarihine kadar sürecek olan Venüs’ün bu ziyaretinin en önemli kazancı ise aşk ve romantizm konularının hareketlenmesi olacaktır. Özellikle Terazi ile birlikte hava grubunda yer alan İkizler ve Kovalar için güzel ilişkiler diyebiliriz, belki de uzun zamandır beklenen evlilik teklifleri bu dönemde gelebilir.

14 Eylül tarihinde Balık-Başak burcu hattında Dolunay gerçekleşecek. 14  Eylül  tarihini ajandalarımıza kaydederken 3 önemli olayla birlikte kaydetmemiz gerekiyor. Çünkü bu tarihte burç değiştiren Merkür ve Venüs’e aynı zamanda Balık-Başak burcu hattında Dolunay da eşlik edecek. Dolunay enerjisi her şeyin görünür olduğu, hiçbir konunun saklı kalmadığı ve birbirine 180 derece zıt konuların ortaya konduğu zamanlardır.

Sabah saatlerinde yaşanacak bu önemli Dolunay, Başak burcunun hizmet eden, sorgulayan, analiz eden yönü ile günlük hayatın içinde var olma halinin, Balık burcunun duygusal ve ruhsal alemlerde dolaşan enerjisi üzerimizde gerginlik yaratabilir. Hangi konuların karşımıza gelebileceğine yönelik ipuçlarını ise Ağustos sonunda gerçekleşen Yeni Ay zamanı, hayatımızda başlayan yeni konulara bakarak anlayabiliriz. Dolunay dönemlerinde eğer dengeleri tutturabilirsek, hayatımız için önemli atılımlar içinde olabiliriz. Balık-Başak hattında sağlayacağımız denge, zihnimizin derinliklerinden ruhumuzun derinliklerini anlayabilme ve hayata geçirebilme olasılıklarını bizlere sunar.

2019 senesinin önemli hareketlerinden birisi olan Satürn’ün düzelmesi, 19 Eylül tarihinde gerçekleşecek. 29 Nisan’dan beri geri hareketinde olan disiplin ve otorite gezegeninin düzelmesi ile birlikte işlerimizden sonuçlar almaya başlayacağız, kararlarımız netleşecek. Hayatınızın hangi konuları için yepyeni kararlar almanız gerekiyor ? Nisan ayından bu yana hayatınızda değişen dengeler için şimdi artık kolları sıvayarak yeni düzeni oturtma ve sağlamlaştırma zamanları başlıyor. Satürn, dokunduğu konularda her zaman hayatımıza yeniden yapılandırma süreçleri getirir ve yeniden yapılandırmak ise hayatımızda çalışmayan konuları artık sağlam bir şekilde çalışır hale getirmektir. Bunu yapmak için bazen çalışmayanı tamamen yıkmak gerekebilir. Bu gibi durumlarda odak noktamızı çalışan bir sisteme geçiş olarak alırsak, süreçleri daha kolay atlatmamıza destek olacaktır.

23 Eylül tarihinde saat 10:51de Güneş Terazi burcuna geçiş yapacak . Gece ve gündüzün eşit olduğu, Ekinoks kutlamalarının yapıldığı bu önemli gün ile başlayan ve güzelliğin, uyumun, estetiğin, dengenin burcu olan Terazi ile hayatımıza iyimser bir hava hakim olacak. Terazinin en önemli konusu ilişkiler ve ilişkilerde dengeyi sağlamaktır. Hayatımızın bu en önemli konusu, önümüzdeki bir ay boyunca hedefimizde yer alacak. Nasıl bir ilişki istiyoruz, değerimizi nasıl sağlıyoruz, kendimiz ilişkilerde neredeyiz, başkaları için nelerden vazgeçiyoruz gibi çok önemli soruların cevapları hepimize önemli farkındalıklar getirecek.

Terazi döneminin başlamasından 5 gün sonra 28 Eylül saat 21:27’de gerçekleşecek Yeni Ay fazı için yukarıda yazdığım soruların cevaplarını Yeni Ay niyetlerinizi belirlemek için kullanabilirsiniz.

Hepimiz için mutlu ve keyifli hissedeceğimiz, değerimizi ortaya koyduğumuz, karşımızdaki kişilerin değerini anladığımız ve anladığımızı hissettirdiğimiz güzel ilişkilerin olduğu zamanlar diliyorum.

Sosyal medyada paylaş