Astroloji Yorumlar: Neler Yaşayacağız?

     Zor zamanlardan geçiyoruz. 2020 dünyamız için hızlı başladı ve herkes bir an önce bitsin diye dua ediyor.
Astroloji bilen herkesin söylediği gibi gökyüzünde şu an önemli değişim ve dönüşüm gezegenleri birbirleri ile etkileşim halindeler ve iki yıldır hemen hemen tüm astrologlar bu etkileşimlere dikkat çekiyordu.
     
     Corona virüsünün Çin’de patlak verdiği zaman Plüto ve Satürn Oğlak burcunda kavuşum halindeydi. Bu iki gezegenin daha önceki kavuşumlarına baktığımızda 5 Ekim 1914 yılında Yengeç burcunda kavuşum halindeymişler. I. Dünya Savaşı zamanına denk gelen bu dönemde, tüm dünya büyük ölçüde etkiler yaşamış ve devletlerin sınırları yeniden çizilmişti. Daha sonra 11 Ağustos 1947 yılında Aslan burcunda kavuşum olmuş. Aslan burcunun liderlik anlayışının altının çizildiği bu dönem, ABD ve Sovyetler Birliği’nin iki süper güç olarak ortaya çıktıkları zamanlara denk geliyor. Son kavuşum ise 7 Kasım 1982 senesinde Terazi burcunda olmuş. Bu dönemi Terazi burcunun politika ile olan yakın göstergesi ile politik konularda sertliklerin yaşandığı, AIDS hastalığının ortaya çıktığı zamanlar olarak söyleyebiliriz. Tüm bu kavuşumlar, dünya üzerinde hep bir yenilenme ve var olan sistemlerin yeniden düzenlenmesi olarak kendini göstermiştir.

     Oğlak burcunun toprak ile ilgili olması nedeni ile doğaya dikkat diye sürekli uyarılarda bulunuyorduk. Malesef doğaya verilen zararlar artık geri dönülemez hale geldiği için ve önlemler yetersiz kaldığı için, sistem kendi çözümünü kendisi ortaya koymaya başladı. Yaşadığımız doğal felaketler ile insanoğlu olarak ne kadar aciz olduğumuz gerçeğinin altı kalın çizgilerle çizildi. Oğlak burcu aynı zamanda ciddiyet, sorumluluk, otorite ve yönetimler demek. Şu anda ülke yönetimleri ciddi sınav veriyor.

     22 Mart’ta Satürn Kova burcuna geçiş yapacak ve Kova çağına ilk adımımızı atacağız. Ancak bu ziyaret kısa sürecek. Temmuz ayında geri hareketine başlayarak Oğlak burcuna geri dönecek ve Aralık ayında tekrar Kova burcuna geçerek 2023 yılına kadar olan yolculuğuna başlayacak, 2023 yılında ise Plüton Kova burcuna geçerek Kova hayatımıza tam anlamı ile yerleşecek. Kova burcu özgürlüklerine düşkün, evrensel, herkesi kabul eden, hümanist, arkadaşlıklara önem veren bir burçtur. Anlayışı ve algısı üst oktavdan çalışır, teknolojiye meraklıdır. İdealleri vardır ve bu idealleri için çok çalışır, kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Her konu hakkında bilgi sahibidir. Fikirlerinin ilgi çekici olması, aynı zamanda dış görünüşlerine de yansır.

     Satürn şimdi büyük öğretmen olarak bu konuları hayatımızda yeniden düzenleyecek. Buradaki en önemli bakış açısı şu olmalıdır: Satürn’ün kısıtlayıcı özelliklerini ortaya koyarak özgürlüklerimizin kısıtlanacağı yönünde çıkarımlar olabilir. Burada esas olan kısıtlanmadan daha çok sahip olduklarımızın değerini anlamımıza ve sahip çıkmamıza destek verecek olmasıdır.

ASTROLOG
Bilge AKÇAY

Sosyal medyada paylaş