6 Ocak – Güneş Tutulması ve Yeni Ay

2019 senesinin ilk tutulmasını senenin hemen başında yaşayacağız. 2018 Temmuz ayında yaşadığımız Güneş tutulması ile 2020 senesine kadar devam edecek Yengeç- Oğlak hattı tutulma serileri başlamış oldu. Güneş tutulmaları, hayatımızda önemli yol ayrımlarını ve değişimleri simgeler, tetikler.

Oğlak-Yengeç hattı tutulmalarında ana konu bu iki burcun simgelediği konularda hayatımızda yaratacağı değişimler ve dönüşümlerdir. Oğlak öz disiplin, güvende hissetme, sorumluluklar, otorite iken Yengeç aile,yuva, duygusal güven konularını içerir.

6 Ocak tarihinde yaşayacağımız Güneş tutulmasında iki önemli dönüşüm ve yeniden yapılandırma gezegeni olan Plüto ve Satürn etkili olacak. Kendimiz için oluşturduğumuz geçmiş kalıplarımızdan ve ailemizden gelen güvenlik anlayışımız ve güvende hissetmek adına oluşturduğumuz konuların artık farklılaşacağını söyleyebiliriz. İçine sıkıştığımız güven alanımızı genişletmek belki de yıkarak yeni sınırlar çizmek için bu tutulma enerjisi bize destek verecek. Burada en önemli vurgulamak istediğim konu, değişim ve dönüşüm gerçekleşmesi kişinin bu konuya vereceği kabul ile aynı oranda gerçekleşebilir. Direnç gösterirsek hayatımız için sancılı bir dönem yaşayabiliriz, rüzgar ile birlikte salınmak her zaman için daha uyumlu olacaktır. Kendisini otoriter durumların içine sıkıştırmış olanlar için artık özgürlük zamanlarının başlangıcı olabilir.

Bernadette Brady’e göre, 6 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek bu tutulma 2 güney  kategorisinde yer alıyor. Brady bu tutulmaların,  olağandışı gruplar ve bireyin bu gruplara katılımı ve bu katılımın bireyin sanatı veya insan sevgisi olan belirli bir grubu bulmak istediği zaman olabileceğini ve kişinin böyle bir gruba katılarak kendisinin çok şey kazanacağını hissedeceği yönünde açıklamaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman kişinin içindeki insan sevgii ve şefkatini anlamlaştırmak ve bulmak için karşısına çıkan bu konu ile ilgili gruplara katılmak ve bu gruplar ile duygusal güvenceyi hayatında yaşayabileceği şeklinde açıklayabiliriz. Yengecin sevgisini, şefkatini ve koruma duygusunu geçmişe olan bağlılığımızdan kopardığımız zaman Oğlak kararlığı ile hayatımızda yeniye doğru adım atabileceğimizi gösteriyor                                                      

Bu tutulma, Koç-Terazi-Oğlak-Yengeç burçlarında 14-16 derecesinde kişisel gezegenleri olanlar ve bu burçların ortalarında doğmuş olanlar, hayatlarında bir süredir olan özgürleşme, güvende hissetme, sorumluluklar konularında başlamış değişim havasını etkin bir şekilde yaşamaya başlayacaklar.

Bir önceki tutulma dönemi olan Temmuz 2000 – Haziran 2002 seneleri arasında gerçekleştiğini belirtmek isterim.                       

 

Sosyal medyada paylaş