2019 Yeni bir seneye yaklaşırken

Yeni bir seneye yaklaşırken, genelde hepimiz yani kararlarını belirler, herkesin en azından bir tane yeni uygulamak istediği bir planı olur. 1 Ocak itibari ile bu plan uygulamaya başlanır ama ilerleyen günlerde bu plandan sapmalar olur, beli bir süre sonra ise bu plan unutulur.

2019 senesine girerken, Ocak ayı içinde gerçekleşecek tutulmalar ile hayatlarımızda değişiklikler yaşayabileceğimiz için, planlarımızı uygulamak ve devam etmek daha olası olabilir. 6 Ocak 2019 tarihinde  Oğlak Burcunda Güneş Tutulması (15°24’) ve 21 Ocak 2019 tarihinde ise Aslan Burcunda Ay Tutulması (00°51’) gerçekleşecek.  Özellikle Aslan burcundaki Ay Tutulması ile bir sonraki 19 yıllık döngüye kadar Aslan-Kova hattındaki tutulma serileri tamamlanmış olacak ve yeni tutulmalar Oğlak-Yengeç hattında gerçekleşecek.  Öncü burçlar olan Oğlak-Yengeç-Koç-Terazi burçları ve bu burçlarda gezegenleri olanlar, bu tutulma serisinden etkilenecek burçlar olacak. Tutulmalar, hayatımızda kadersel anlamda değişimlerin olduğu dönemeçlerdir. Oğlak-Yengeç tutulmaları ile ev-aile-ait olma- anne-annelik konuları ile aksiyona geçme-adım atma –sosyal statü – kariyer konuları hakkında hayatımızda değişimler yaşayacağız. Daha gerçekçi olacağımız ve ayaklarımızın yere sağlam basacağını şimdiden söylemek isterim.

Tutulma tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz:

  • 6 Ocak 2019 tarihinde  Oğlak Burcunda Güneş Tutulması (15°24’)                                                              
  • 21 Ocak 2019 tarihinde ise Aslan Burcunda Ay Tutulması (00°51’)                                             
  • 2 Temmuz 2019 tarihinde Yengeç Burcunda Güneş Tutulması (10°37’)
  • 17 Temmuz 2019 tarihinde Oğlak Burcunda Ay Tutulması (24°01’)
  • 26 Aralık 2019 tarihinde Oğlak Burcunda Güneş Tutulması (04°06’)

Pluto ve Satürn’ün birlikte Oğlak burcunda yapacakları yolculuk 2019 senesinde de bizlere çalışmanın ve elimizde bulunan kaynakları “değerince” kullanmanın önemini gösterecek. Değişim ve dönüşüm gezegeni olan Pluto, Oğlak burcunda olacağı 2008 - 2024 seneleri arasındaki 16 yıllık dönemde  somut kaynakların önemini  ve dönüşümün bu kaynaklar üzerinden olacağını, eski ile yüzleşerek dönüşüm için yapılması gerekenleri ortaya koyar. Pluto zamanlarında dönüşüme karşı konulamaz, eğer kişi kendi bilgeliği ile olaya yaklaşarak dönüşümü kabul ederek ilerler ise, sonuçları kendi yararına çevirebilir. Astrolojide her zaman olaya nereden ve nasıl baktığınız önemlidir.  Dönüşüm aslında bizleri her zaman bir adım ileriye taşır, ancak biz dönüşümü kabul etmeyip direnir isek o zaman daha zorlayıcı olur. Plüto dönüşümlerini bugünden yarına göremezsiniz, 16-18 yıllık bir döngüden bahsettiğimizi hatırlatarak, bu dönüşümü rüzgarın bir kayaya şekil vermesi için gereken zaman gibi düşünebiliriz. Nasıl ki kayanın değişimini hemen göremeyip, aradan bir süre geçtikten sonra gözlemleyebilirsek, Plüto dönüşümlerini de aradan geçen bir süre sonra görebiliriz. Şimdi Satürn’ün de 2 sene boyunca Oğlak burcunda olacağını düşünürsek, değişimler, yeniden yapılanmalar için hayatımızda önemli dönemeçler olduğunu söyleyebiliriz.

Ani değişimler gezegeni Uranüs, bu sene Koç burcunda ki geri hareketini tamlayacak ve 2025 yılına kadar kalacağı Boğa burcuna geçiş yapacak. Para ve finans konularının yeni anlamlar kazanacağı, yeni para birimlerinin ortaya çıkacağı, sanal paraların çok daha fazla konuşulacağı, bankacılık ve finans sitemlerinin değişeceğini söyleyebiliriz. 
Satürn ve Plüto’nun toprak grubundan olan Oğlak burcunda olmasına Uranüs’ün de bir başka toprak grubu olan Boğa burcuna geçişi ile eşlik etmesi, toprak ve doğa konularının 2019 itibari ile daha sonraki yıllarda daha fazla önem kazanacağının bilgisini veriyor. Doğaya önem vermek, yer altı kaynaklarının kullanımı, üretim, çiftçilik konularının ön planda olacağı zamanlara doğru ilerlediğimizi söyleyebiliriz.

Astrolojiyi anlatırken her zaman söylediğim gibi kendimizi sıkışmış hissettiğimiz durumlar olurken mutlaka sistem içinde bize nefes aldıran, rahatlatan alanlar da oluyor. Jüpiter’in yönettiği burç olan Yay burcunda olması, Yay burçları ve astroloji haritalarında Yay burcun tarafından yönetilen yaşam alanlarımızın şanslı ve güzel olaylar getireceğini gösteriyor.

Bu sene içinde herkesin çok iyi bildiği Merkür geri hareketi minimum sayı olan 3 kere gerçekleşecek.  5-28 Mart 2019 Balık Burcunda, 7 Temmuz-1 Ağustos 2019 - Aslan/Yengeç Burcunda, 31 Ekim-20 Kasım 2019 -  Akrep Burcunda yaşayacağımız Merkür Retroları ile hayatımızda tuttuğumuz ve artık enerjisini tamamlamış konuların hayatımzdan çıkmasına destek verecekler.

Sağlam ve kararlı olacağımız 2019 senesinde kendiniz için aldığınız tüm yeni kararların sizler için en yüksek yararı ile gerçekleşmesini dilerim.

Sosyal medyada paylaş